0 beğenilme 0 beğenilmeme
154
29 yaş sınırının üniversitelerde uygulanmaya başlandığı 2011-2012 kayıt döneminde 1.dönem daha birşey kesinleşmediğini söyleyerek kayıt yapabilmem için benden dilekçe talep ettiler.Dilekçeye, ileride oluşabilecek kanuni sorumlulukları üstlendiğime dair bir yazı yazdırdılar, bende yazarak dileçeyi verdim.

1.dönem kayıt haftası eylül 2011 iken,MSB'nın YÖK'na gönderdiği yazı 18 Ocak 2012 tarihli.Arada ortalama 3 aylık ileriye doğru bir zaman aralığı var (ki YÖK'nun üniversitelere gönderme tarihi daha ileri).Yani benden istememeleri gereken bir dilekçe istediler.Son 3 dersim kala 2.dönem kayıt işlemlerimi gerçekleştirmediler.

Dava açabilmek için okula ders kayıt işlemlerimin gerçekleştirilmesi için dilekçe verdim ve 29 yaş sınırı nedeni ve savunmaları ile birlikte olumsuz bir yazılı yanıt aldım.Dava açmak istiyorum ama benden almış oldukları kanuni sorumlulukları üstlendiğime dair dilekçe davayı olumsuz etkiler mi?

Birde bana dilekçe cevabını adresime gönderdiklerini söylediler.Gönderme tarihinden 1 ay geçmesine karşın elime ulaşmadı.Okula gittim ve dilekçe cavabının fotokopisini çekerek verdiler.Bu fotokopi ile dava açabilir miyim?

Yardımlarınız ve vermiş olduğunuz emekler için şimdiden teşekkür ederim.
İdare ve İdari Yargılama Hukuku kategorisinde sordu | 154

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Selamlar...İdarenin yapmış olduğu işleme karşı üniversitenin bağlı olduğu ilde idari işlemin iptaline ilişkin dava açabilirsiniz. Zira, size vermiş oldukları cevabın tebliğinden itibaren iki aylık süreniz başlamış sayılmaktadır. Verilen dilekçe idareyi bağlamayacaktır. Uygulanan yönetmelik ve kanun kapsamında değerlendirme yapılacaktır. Sizden alınan dilekçe idarenin yaptığı işlemi etkiyip etkilemeyeceği ve kanunda yeri olması lazımdır. Saygılarımızla...
cevapladı
7,519 soru
5,153 cevap
735 yorum
1,701,751 üye