0 beğenilme 0 beğenilmeme
105
Bir kadın babasının teyzesinin oğlunun oğlu ile evlenebilir mi?
Kişiler ve Aile Hukuku kategorisinde (120 puan) sordu | 105

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhabalar TMK 129.maddede evlenme yasağı olan kişiler sınırlı olarak sayılmıştır. Vermiş olduğunuz örnek bu sayılanlar arasında değildir. O nedenle evlenilebilir.
(32.4k puan) cevapladı
7,519 soru
5,153 cevap
735 yorum
1,717,042 üye