0 beğenilme 0 beğenilmeme
60

Merhaba,

Ailemle birlikte, belediyeye ait bir sitede oturuyoruz. İkamet ettiğimiz ev, bize ait. Üst katımızda ise evli, çocukları olmayan bir çift, kiracı olarak otumaktadır. Söz konusu bu çift arasında; günün, saptanamayan herhangi bir saatinde başlayan ve gün içinde devam eden kavgalar meydana gelmektedir. Bu kavgaların en şiddetlisi sabah 5-6 sularında cerayan etmektedir. Kestirebildiğim kadarıyla koca, sözü geçen saatlere işe gitmekte. Yine gözlemlediğim kadarıyla eşlerden diğeri, evden hiç dışarı çıkmamaktadır. Birazdan zikredeceğim hususlardan bende hasıl olan kanaate göre bayanın ruhsal problemleri bulunmaktadır. Şöyle ki; bu bayan, son derece rahatsız edici bir sesi olan ve halen beynımın içinde tıkırtıları devam eden, topuklu bir terlikle gün boyu evin içinde, bilhassa odamın üstünde sürekli hareket halindedir. Ayrıca; uzun telefon görüşmelerini(benim de kelime kelime duyabileceğim bir vaziyette) bağıra bağıra gerçekleştirmektedir. Bununla beraber, uzun uzun kendince kahkalar atmaktadır.

Ben hukuk fakültesi 1. sınıf öğrencisiyim. Sizinde malumunuz derslerimizin ağırlığından dolayı, günü gününe ders tekrarı yapmak durumundayız. Yukarıda bahsettiğim rahatsız edici durumlardan ötürü, derslerime konstra olamamaktayım. Bundan daha kötüsü, artık psikolojim bozulma safhasına gelmiştir. Evime gitmek dahi istemiyorum. Bilakis sınav döneminde bahsettiğimiz rahatsız edici durumlar daha da şiddetlendiğinden ötürü 15 gün boyunca kütüphanede yatıp, kalkıp, ders çalışmak zorunda kaldım.

Kapılarına gidip uyardığımda, böyle bir tutumlarının olmadıklarını iddia ettiler. Muhatabım bir bayan olduğu için defaatle kapılarına gidip uyarmak yakışık olmayan bir durum. Site yönetimi devreye soktuk, ancak o da çözüm olmadı.

Araştırdığım kadarıyla, bu apartmalardaki gürültülerden doğan sıkıntıları, topluca derleyen bir mevzuat yok. Sizlerden istirhamım bu hususdaki kanun hükümlerini, örnek mahkeme kararlarını ve başvurabileceğimiz adli mercileri benimle paylaşınız.

Şimdiden teşekkür eder, esenlikler dilerim.

Genel Hukuki Konular kategorisinde sordu | 60

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1-idari olarak (kolluk veya belediye zabıtasına) şikayette bulunarak "kabahatler kanunun 36. mad. geregi idari para cezası verilmesi" 2-Adli olarak TCK.183. mad geregi C.Svcılıgına yakınma dilekçesinde  tanık götermek suretiyle,183. madde geregi müşteki olarak cezalandırılmasını istemeniz gerekmektedir.
cevapladı
düzenledi
7,468 soru
5,087 cevap
722 yorum
65,064 üye