0 beğenilme 0 beğenilmeme
249

Benim çok sıkıştığım ve çözemediğim bir sorunum var. Şimdi babam ve ortağı bir araç aldılar.Bu araç %50 -50 olarak alındı. Ve babam benim üzerime aldı aracı.
2009 yılında babamın ortagı babamı dolandırdıgından dolayı ayrıldılar ve aracı satmak için ben sadece araçla ilgili vekalet verdim satılması için. Ancak ortak olan şahısın üzerine haciz olduğundan araç devredilememiş ve araç üzerinde haciz olduğu için devir işlemi sonuçlandırılamamıştır.Yaklasık 28 tane haciz görünüyor su anda.Karsıdakı sahıslada gorusmeyoruz ve hacızlerini kaldırma gibi bir şansı yok. Yeni evleneceğim için bankaya gittigimde motorlu tasıtlar vergi borcundan dolayı kredi çekemedim.Aracı zaten bağlamıslar.Şimdi sorum su 1)Ben bu borcu ödemek zorundamıyım bir yolu yokmu kurtulamazmıyım?
2)Eğerki motorlu tasıtlar vergi borcunu ödersem kurtulabilirmiyim?
3)Motorlu taşıtlar vergi borcunu ödedikten sonra kredi çekebilir temiz duruma gelebilsem bile vergi borcu sürekli işleyeceğinden bu araçtan nasıl kurtulurum
Nereye gitsem sonuc alamadım herkes hacizler kalkmadan bunu sonuclandıramazsın dıyor.LÜtfen rica ediyorum cok zorda kaldım yardımcı olun lutfen..

Arac 1998 Model Mitsubishi

İlginiz için teşekkürler.

Genel Hukuki Konular kategorisinde sordu | 249

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

7,478 soru
5,098 cevap
723 yorum
385,106 üye