0 beğenilme 0 beğenilmeme
211
Yaşadığım ilçeye 1 sene önce ocak ayının ortalarında doğalgaz geldi.  Kombi takıldı ev sahibi şalteri taktıracaktı 1 hafta 10 gün kadar bekledim taktırmadı. Bende soğuklardan dolayı daha fazla beklemedim  cebimden elektrikçiye taktırdım.ev sahibine de söyledim kiradan da düşülmedi. 1 ay önce kombi arıza yaptı servis kombinin elektrik kaynaklı olduğunu ve benlik bir durum olmadığını söyledi. Yaklaşık 3000 tl masraf olduğunu ev sahibine söyledim. ev sahibi geldi elektrikçi yanlış şalter takmış o yüzden suç senin diye bana ödetmeye çalışıyor. Elektrikçiyi hatırlamıyorum kimdi. Bana yardımcı olabilir misiniz ? Madem kendisi neden yaptırmadı benim suçum ne ?
Borçlar Hukuku kategorisinde (120 puan) sordu | 211

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhabalar, kiralananda teslim anında bir ayıp olduğu ortadadır.Şartelin evin elektrik enerjisini dengeleyen bir mekanizma olduğu göz önünde bulundurulduğunda  önemli ayıp olduğu anlaşılmaktadır. Bu nedenle kiracının borçlunun temerrüdüne ilişkin hükümlere veya  kiralanın sonradan ayıplı duruma gelmesinden doğan sorumluluğuna ilişkin hükümlere başvurma seçimlik hakları vardır. Bu konuda alanında uzman avukatlardan yardım almanızı öneririm.
(32.4k puan) cevapladı
Dediklerinizden anladığım kadarı ile kusur ev sahibine ait görünüyor doğru mu anladım ?
Kusur incelemesine mahkeme gerekli incelemeleri yaparak karar verecektir. Ben sizin bana vermiş olduğunuz bilgilere binaen hukuki tavsiyede bulundum.
7,521 soru
5,156 cevap
737 yorum
1,932,966 üye