0 beğenilme 0 beğenilmeme
11
Merhaba.kredi kartlarımdan paparaya para gönderip farklı zamanlarda farklı kişilerin hesabına para yolladım.bu kişiler kaçak iadda sitelerinin kullandığı kişiler.bir tanesinin ismini telwfonunu adresini iban numarasından yola çıkarak buldum.Başımı belaya sokmamak için kendimi zor tutuyorum.kanunen bu yatırılan paraları changeback yada haksız zenginleşme yolu ile alabilirmiyiz?Saygılarımla.
Genel Hukuki Konular kategorisinde (860 puan) sordu
yeniden etikenlendirildi | 11

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhabalar,

Türk Medeni Kanunu 604/2 maddesi gereği kumar veya bahis için bilerek verilmiş ödünç ve avans paralar hakkında doğan alacaklarda dava ve takip yapılması mümkün değildir. Nitekim eksik borçların ifası mümkün olsa da alacak hakkında dava açılması ve takip yapılması mümkün olmayacaktır.
(15.5k puan) cevapladı
7,043 soru
4,883 cevap
664 yorum
21,310 üye