0 beğenilme 0 beğenilmeme
435
Merhaba 3 senelik evliyim 2 yaşında kızım var. Eşimden şiddet hakaret küfüre maruz kalıyorum. Bir kere evi terkettim darp raporu aldım ama karakoldan sikayetci olmamın gerektiğini söylediler. O zaman belli nedenlerden olmadim ve geri döndüm. 6 ay suresi var bu raporun dendi ve 6 ayim dolmadi daha. Yine aynı bosanmak ıstiyorum ama kızımı almakla tehdit ediyor. Bu evden gitmemi söyledi defalarca küfür ile ve tehdit etti ses kaydı aldım hatta çoğu öldürülen kadin senin gibiydi senin sonunda öyle vs vs gibi sözlerini ses kaydı aldım. Şiddet gördükten sonra vücut ve yüzümde olan izleri fotoğrafladım. Bunlar delil olur mu? Birde esim ve ailesi ortak calisiyor mal varliklari iyi ama ev araba arsa dükkan hep kayinbabamin üzerine eşime ait sadece kiralık bir dükkan var işletiyor şuan esnaf olarak gözüküyor tazminat ve nafaka alabilir miyim? Tesekkur ederim...
Kişiler ve Aile Hukuku kategorisinde (1.1k puan) sordu | 435

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap
merhaba, elinizdeki tüm belgeleri delil olarak kullanabilirsiniz. ancak almış olduğunuz ses kayıtları hariç. ses kayıtlarını eşiniz hakkında karakol/savcılığa hakaret ve tehditten dolayı şikayette bulunurken kullanmalısınız. darp dolayısıyla ayrıca şikayetçi olmalısınız. sonrasında bu cezai işlemlerin hepsini boşanma için aile mahkemesine sunmalısınız.

nafaka ve tazminat alma hakkınız illaki olur ancak bunun miktarının belirlenmesi ve boşanma ile ilgili diğer tüm hususlar için bir avukattan destek almalısınız. haklı olduğunuz bir durumda daha emin adımlar atmanızı sağlayacaktır.

iyi günler.
(40.9k puan) cevapladı
seçti
6,978 soru
4,827 cevap
655 yorum
21,181 üye