0 beğenilme 0 beğenilmeme
19
Annem 80 yaşında, kardeşime bir ev verdi ve verirken kardeşim anneme "ömür boyu oturma hakkı" verdi. 22.05.2019 tarihinde kardeşim anneme "seni gezdirmeye götüreyim" diyerek evden uzaklaştırdı. Annem oğlum beni gezdiriyor diye sevinirken kardeşim annemin evine 10 kişi göndermiş, bu 10 kişi annemi evden tahliye etmişler, yani annemi zorla evden çıkarmışlar. Annemin tenha bir yerde boş evi vardı, o evin kapısını tabi annemden habersiz açıp annemin tüm eşyalarını oraya yığıp gidiyorlar.

Annem kardeşim TR'den çıkıncaya kadar şikayetçi olmadı, çünkü annem dedi "almanya'da güzel işi ve borcu var, şikayetçi olursam TR'den çıkarmazlar".

Şimdi ben kardeşim hakkında suç duyurusunda bulunmak istiyorum, nede olsa kardeşim anneme verdiği "ömür boyu ikamet" sözünü iptal etti. Tabiki annem şimdi verdiği evi "aldatıldım" diyerek geri almak istiyor ama mevzu o değil size yazmamın.

Size sormak istediğim:

1) Ben kardeşim hakkında suç duyurusunda bulunursam ve annem "şikayetçi değilim" derse savcı suçu takip etmekten vaz geçermi?

2) Kardeşim ceza alırsa kaç yıl ceza alır?

---

internete göre bazı suç duyurularında dilekçeye gerek yokmuş.

internete göre bu haince yapılmış tahliye işini 3 kişiden fazla kişi katıldığı için bu suç "organize suç" olarak değerlendiriliyormuş.

internete göre yaşı 65 yukarı şahıslar devletin özel himayesi altında.

ve iki defa kötü niyet kadının evine müsadesiz girildi. tahliye edildiği evi anahtarcı açmış, getirildiği evi kardeşim annemden aldığı anahtarla açmış ama sonuçta 2x müsadesiz şekilde "konuta dokunulmazlık" ihlal edildi.
Ceza Hukuku ve Ceza Usul Hukuku kategorisinde (120 puan) sordu | 19

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

6,997 soru
4,854 cevap
659 yorum
21,219 üye