0 beğenilme 0 beğenilmeme
218
Merhabalar,

 

Biz sağlık bakanlığına bağlı olarak görev yapan özel bir ambulans şirketiyiz. Geçtiğimiz günlerde çorumdan br hasta alınarak İzmire nakil edildi. Ambulansta 1 sağlık personeli, 1 stajyer sağlık personeli ( 18 yaş altı ) ve 1 de sürücü görev yapmaktaydı. Hastayı bıraktıktan sonra otelde dinlenmeleri için kendilerine talimat verildi. ancak personeller talimatlara uymayarak ambulansla görev alanları dışında ve uygun olmayan yerlerde gezmişler.  Ve yine talimatımız dışında İzmirden ayrılarak balıkesire 30 km kala maddi hasarlı kaza geçirmişler.

 

Konuyla ilgli yaptığımız araştırmada, Aracı sürücünün değil 17 yaşındaki sağlık stajerinin yaptığını öğrendik. Personellerin ifadelerine göre sürücü yorgun olduğundan stajere arabayı vererek arkaya geçmiş ve stajer arabayı kullanmış ortalama 200 km gittikten sonra uyuyarak şarampole yuvarlanmış. Kaza sonrası durumun anlaşılmaması için ehliyeti olan sürücü jandarmaya aracın kendisnin kullandığı ifadesini vermiş ve diğerleri bu ifadeyi destekleyecek şekilde ifade vermişler.

 

Ancak personellerle yapılan görüşmelerde, telefon kayıtlarında, personellerin yaptıkları SMS yazışmalarında ve araç takip sisteminde gerçek ortaya çıkmış olup personellere durum anlatılınca suçlarını tiraf ettiler.

Ambulansta ortalama 40.000 TL lik hasar meydana geldi. Ayrıca araç yaklaşık olarak 10 gündür çalışmıyor. Personeller ise maddi hasarı karşılamayı redediyorar. Bu aracın ticari bir araç olması nedeni ile her geçen gün ciddi anlamda iş kaybı yaşamaktayız. Böyle bir durumda açılacak dava ve sonuçları hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

Saygılarımızla,
Ticaret Hukuku kategorisinde (120 puan) sordu | 218

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

7,519 soru
5,153 cevap
735 yorum
1,701,670 üye