Üye: CENGİZ BABAYİĞİT

Üyelik zamanı: 2 yıl (bu zamandan 1 Eylül 2016)
Tür: Kayıtlı üye
Tam adı:
Yer:
Site Adresi:
Hakkında:

CENGİZ BABAYİĞİT üyesine ait istatistikler

Puanları: 180 puan (162. sırada)
Soruları: 4
Cevapları: 0
Yorumları: 0
Oyları: 0 soru, 0 cevap
Verdiği Oylar: 0 artı oy, 0 eksi oy
Aldığı Oylar: 0 artı oy, 0 eksi oy

CENGİZ BABAYİĞİT Duvarı

Cengiz bey. 0505 8000460 yarın 12 den sonra ararsanız yardımcı olmak isterim kolay gelsin
2 Eylül 2016 Av. Serkan Güray
merhaba cengiz bey. öncelikle sözleşmenin detaylıca incelenmesi lazım. olay artık mahkemelik durua gelmiş. sözleşmede kaç adet daire yapılacağı ne zaman biteceği cezai şartların ne olduğu çok önemli. hukuki yardım almanızı tavsiye ederim. zira çok hassas ve detay içeren bir uyuşmazlık var ortada
2 Eylül 2016 Av. Serkan Güray
Bir müteahhitle kat karşılığı inşaat sözleşmesi yaptık. Sözleşme gereği müteahhit’e teslim tarihi ve ceza maddeleri mevcuttur. Müteahhit verilen süre içerisinde binayı teslim edememiştir. Sözleşmede Müteahhite ait daireler 5 adet olup bunların 4 tanesi çeşitli aşamalarda tapu devri verilmiş olup son daire iskana bırakılmıştır. Fakat müteahhit sözleşme gereği fazla çıkan bağımsız bölümler kendisine ait olduğundan bir tane fazla daire çıkmıştır. Biz teslim süresi geçtiği için kendisinden sözleşme gereği bize ait her bağımsız bölüm için 1.500 tl istedik ve ihtarname gönderdik oda ödemeye yanaşmadı ve fazla çıkardığı dairenin tapu devrini istedi bizde ceza alacaklarımızı ödememesi nedeni ile tapu devri vermedik. Müteahhit ise tapu devrini vermediğimiz daire ile ilgili sözde biri ile satış sözleşmesi yapmış tapu devri vermediği için 30.000 tl ceza ödemiş gibi banka dekontu almış ve bizi mahkemeye vermeyi düşünmektedir.  Bu 30.000 tl ve tapu devrini talep edeceğini  belirtmektedir.  Bu konuda müteahhit buna hakkı varmıdır dava celbi henüz gelmedi

Ayrıca Müteahhit’in Sözleşmede yerine getirmediği maddeler

1.    Sözleşme maddesinde geçen bina projesi arsa sahiplerinin onayı alınacaktır maddesine rağmen onayımız alınmamıştır.
2.    6 ay ruhsat tarihi verilmiş alınmadığı taktirde arsa sahipleri tek taraflı fesih hakkı mevcuttur müteahhit ise 8 ayda almıştır.
3.    Ruhsat tarihinden itibaren 18 ay teslim süresi olmasına rağmen bu süre 30.06.2015 tarihinde dolmuştur. 14 ay geçmesine rağmen iskan almayarak teslim etmemiştir.
4.    14 ay her bağımsız bölüm için 1.500 TL. olmak üzere aylık 3.000 TL. cezayı ihtar çekmemize rağmen ödememiştir.

Arsa sahibi olarak sözleşmede belirtilen 4 adet daire tapu devri verilmiştir fakat sözleşme gereği çıkan fazla bağımsız bölüm müteahhit’e ait olan 1 daire ve iskana bırakılan 1 daire olan toplam iki dairenin satışını vermedik mütaehitin bu davayı açması durumunda  bizim durumumuz nedir.
1 Eylül 2016 CENGİZ BABAYİĞİT
6,138 soru
4,630 cevap
632 yorum
19,341 üye