0 beğenilme 0 beğenilmeme
86
Geçen temmuzda bir kursa kayıt yaptırdım belirli bir miktar kayıt parası ödedim ve gelecek taksitler için senet imzaladım, fakat 1 ay sonra başlanacağı söylenen kurs bir türlü başlamadı, bunun üzerine senet için evime gelip parayı almak istediler, şüphelenip vermedim. Savcılığa suç duyurusunda bulundum, zaten internette araştırma yapınca çoğu kişinin şikayetçi olduğunu gördüm.

Karar yeni geldi, "TCK da yer almayan hiçbir eylen suç olarak değerlendirilemeyeceğinden kamu kovuşturmasına yer olmadığına, şikayetçinin sunduğu deliller ile anlatımından , şikayete konu olay ve fiillerin, hukuki mahiyette olduğu görülmekle Tüketici Mah gidilip, zarar tazmin edilebilir.Dava açmakla serbest ve CMK'nun 173/1. Maddesi uyarınca kararın kendisine tebliğinden itibaren 15 gün içinde yetkili ve görevli İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine itiraz hakkının bulunduğuna karar verildi." yazıyor

Bu durumda ben ne yapmalıyım, karara itiraz etmeli miyim veyahut Tüketici Mahkemelerinde dava açmalı mıyım? Kayıt parasında da değilim aslında sadece eğer bir eylemde bulunmazsam imzaladığım senetleri icraya verebilirler diye düşündüm. Şuana kadar ödemedim ve bir eylemde bulunmadılar. Ne yapmalı dava açınca ne gibi bir sonuç olur ya da itiraz edersem nasıl bir sonuç olur .

Şimdiden Teşekkürler cevaplarınız için.
Ceza Hukuku kategorisinde sordu
düzenledi | 86

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap
İl tüketici hakem heyetine itiraz limiti (3.300 tl.) ilçe Hakem heyetine ise,(2.200tl) 'ye kadar dava acabilirsiniz.Bununüzerindeki meblaglarda,(tüketici mahkemeleri) yetkilidir.
cevapladı
seçti
5,983 soru
4,556 cevap
620 yorum
19,047 üye