darp raporu nedir ?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
17 Aralık 2014 Ceza Hukuku ve Ceza Usul Hukuku kategorisinde misafir sordu
Bir sabah kyk yurdunda yemek yemek için masanın yerini oynattıgımda arkadaşım senin. Keyfine göre mi hareket edeceğiz ben orda yemek yemem dedi ve masayı yerine götürdü ve orda yemek yemeye başladı geçen bende onu bekledim sonrasında bana çay içip eşyalarını hazırlayacagını söyledi bi hayli acıktıgım için bunu reddettim ve kahvaltı yapmak istediğimi çayını orda hazırlayabilecegini söyledim bunun üstüne masayı çekti olmaz dedim sonra masadakileri fırlatıp üzerime atladı ve bir kavga haline girdik o anda hasta olduğum için kendimi savunamadım ve düşüp kafamı çarptım ve boynumda da belirgin morluk ve çizikler var.ben hakkımı nasıl savunabilirim?

2 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
17 Aralık 2014 misafir cevapladı
Zaman kaybetmeden, Saglik raporu alarak savciliga giderek sikayette bulunun !
17 Aralık 2014 misafir yorumladı
Peki bunun yaptırımı ne olur karşı tarafa
18 Aralık 2014 misafir yorumladı
tck.86-Kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. tck:88- Kasten yaralama fiilinin kişi üzerindeki etkisinin basit bir tıbbî müdahaleyle giderilebilecek ölçüde hafif olması hâlinde, mağdurun şikâyeti üzerine, dört aydan bir yıla kadar hapis veya adlî para cezasına hükmolunur. basit tıbbi müdahalelerle geçiştirilebileceği yönünde rapor alınmışsa bu şahıs muhtemelen 75 gün adli para cezası alacaktır. bu cezada daha önce onanmış bir suçu yok ise hükmün açıklanmasının geri bırakılması kanunu ile(yani 5 yıl denetimli serbestlik)salıverilecektir. ancak  sabit bir ize neden olmuşsa ceza bir misli artar. geçmiş olsun
18 Aralık 2014 misafir yorumladı
Çok teşekkür ederim fakat kanunların bana herhangi bir yararı bulunmadığını görmek beni üzdü bende hukuk okuyorum ama beni bile korumayan bir adaleti ilerde ben mi sağlayacagım.Sonuç itibariyle davam düşecek ve bu durum sadece karşı tarafı daha da öfkelendirecek belki o zaman bunun sonuçları bana daha pahalıya patlayabilir.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
24 Aralık 2014 misafir cevapladı
Olay olduktan hemen sonra ilgili karakola gidip (Müşteki) olup, Adli DR'ye sevknizi yaptırıp "darp" raporu almanız gerekirdi.Aksi halde ilgili C.Savcılıgına dilekçe ile müracaat yapmanız gerkir.
...