0 beğenilme 0 beğenilmeme
95

saygılar sevgiler  size  sorum  ben  tapu iptal ve tescil davası açtım ben 28 yaşıdayım 3 yaşındayken  babam öldü  3 dönüm tarla içinde 3 katlı  besihaneli evimiz var dedemden kalma  dedem de ölelei 5 sene oluyor  amcam dedemde bu mülkiyeti tapusunu satış yoluyla almış sen 1988 de  davayı açtım muazalı stış diye  3 tane de şahit gösterdim  leyimde davalı hiç mahkemmeye gelmedi mahkeme keşif istedi keşif bedeli 500 ytl yatırmammı istedi  bu 500 tl yatıramadım  mahkemeyi etkilermi ne yapmam gerekir davanın sonuçu ne olur keşif olmassa dava düşermi ne kadar  zaman içinde yatırmam gerekir keşif masraflarını  bilgilendiriseniz  sevinieim teşekkürler.

Borçlar Hukuku kategorisinde sordu | 95

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

Selamlar...

Keşif masrafı yatmadığında duruşma süresi doğal olarak uzayacaktır.Ayrıca, keşif masrafı genel olarak duruşma sırasında hakimce verilen müddet içinde veya bir sonraki duruşma gününe kadar yatırılması için kesin süre vermektedir.


HUMK 415. madde önem taşımaktadır. Hakim re\\\'sen ücretin hangi tarafça yatırılacağına karar verebilir ve verilen süre içinde bu masraf yatırılmazsa, Hazineden ödenir, daha sonra rücu edilir.

cevapladı
6,530 soru
4,681 cevap
635 yorum
20,230 üye
Saç Ekimi