tehdit ve hakaret davası

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 Aralık 2014 Genel Hukuki Konular kategorisinde misafir sordu
Merhabalar ben 18 yaşıma iki ay sonra gireceğim eski erkek arkadaşımın sevgilisi bana hakaret mesajları atıyor küfürler ediyor erkek arkadaşımla birlikte olduğumu aileme söylemekle tehdit ediyor beni çok korkuyorum bıktım artık hakaret mesajlarından ne yapmalıyım ben ?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 Aralık 2014 misafir cevapladı
Zaman kaybetmeden savciliga giderek suc duyurusunda bulunun. Şikayet, 15 yaşını dolduran herkes (akıl hastası ve akıl zayıflığı olanlar hariç) şikayet hakkına sahiptir. 15 yaşından küçükler ise "şikayet" etmenin hukuki anlam ve sonuçlarını kavrayabilecek nitelikte iseler (doktor raporu ile kanıtlanır) yine şikayet hakkına sahiptirler aksi halde şikayet hakkı bu kişiler adına velayet hakkına sahip kişiler şayet yok ise vasi tarafından kullanılır. suç duyurusu ise ayrı bir kavram olup belli bir yaş sınırı yoktur.
2 Aralık 2014 misafir yorumladı
Çok teşekkür ediyorum.. Ailemin haberi olmamalı bu durumdan o yüzden reşit olmam gerekir mi ? Şikayet edersem aileminde haberi olur mu? Tekrar çok teşekkür ediyorum
2 Aralık 2014 misafir yorumladı
3 Aralık 2014 ayarpaci düzenledi
Resit olmaniz sart degil fakat savciliga suc duyurusunda bulunduktan sonra ikamet adresinize yapilir tekrar cagirma, dava acilirsa durusma kagidi, tekrar ifadeye basvurma vs gibi islemler yapilacagi icin ailenizin ogrenme olasiligi yuksek.
Siz yinede o sahisa, bu gibi hakaretlerinin devam etmesi halinde ailenizin ogrenmesini umursamadan sakladiginiz tehdit mesajlariyla birlikte savciliga giderek suc duyurusunda bulunacaginizi soyleyin. Ileride daha buyuk olaylarla karsilasmamak icin. Sessiz kaldiginizda daha cok uzerinize gelinecektir.
...