0 beğenilme 0 beğenilmeme
25
Sn avukat bey;

Bi sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim işmahkemesi ile ilgili yüzde 90 engelliyim nörolojik ilerleyen bir hastalık eskiden daha sağlıklıydım

2001 senesinde eski kayınpederimin yanında  3 yıl çalışmıştım ha düzelecek diye diye maaş almadım sadece 4 ay aldım sonra kapattı bu arada beni 50 gün sigortalı göstermiş sadece  işte kullanmam için genel vekalet de vermişti tüm fatura vb imzam olan maaş yazısıda var kaybetmiştim ve buldum şimdi müracat ettim 2 dava açıldı 190 ar  tl verdim.

Sorum şu  akraba olduğu için problem olurmu benim açımdan ayrıca ücreti hesapla gel dilekçe yaz dediler tabii bilirsiniz tutar üzerinden 66,44 herhalde çarpıp 4 de 1 ni yatıracakmışım buda yüksek çıkıyor maaşlar ve tazminat vb. o tutarı sonra ödeme vb. gibi çıkış yolları varmı acaba.

                Ayrıca şu an boşanma aşamasında olduğum eşim beni engelli hale geldikten sonra terk etti ,

Bayan kuaförü kendisi , benimde mesleğimdi  2006 da yanında çalışmaya başladım evrak vb mevcut 2010 da evlendik ve beni o sıralar sigortalı gösterdi hem 2006 - 2010 arası sigortamı hemde  evlenmeden önce ve sonra alamadığım maaşlarım için başvurdum yine iş mahkemesine buradaki süreçte benim açım dan nasıl olur sizce .

                Yardımınızı bekliyor ve çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

Abdurrahman tekkılıç
İş-Sosyal Güvenlik ve Sigortalar Hukuku kategorisinde sordu | 25

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

6,275 soru
4,631 cevap
632 yorum
19,452 üye