0 beğenilme 0 beğenilmeme
62

Mrb. 29 daireden oluşan binamız müteahite verilerek kentsel dönüşüm çerçevesinde yenilenmek istenmektedir. Binamızda seçilmiş ve görev almış 1 yönetici, 2 yönetici yardımcısı ve 1 denetleyici bulunmaktadır. Ayrıca binanın müteahite verilmesi konusunda heyet seçimi için tekrardan seçim yapılmış 1 yönetici, 2 yönetici yardımcısı seçilmiş. Ben denetleyici olarak gözüküyor ancak heyette seçilmemiş gözüküyorum.
1-Benim bu konuda sorumluluğum devam etmektemidir?
2-Heyet firmalarla görüşme yaptığını bildiriyor ancak türlü bahanelerle hiçbir firmadan yazılı bir teklif almadan diğer firmanın uygun olmadığını bildirerek bizi 1 firmaya zorla bağlamak istemektedir. tarafımca firmayı uygun bulmadığımdan başka bir firmadan yazılı teklif aldım ve ellerindeki tekliften çok daha iyi ve güvenilir bir firma olmasına rağmen getirdiğim firmanın teklifi içeriye alınmamaktadır. Çoğunluğun düşük teklif veren bir firmaya oy vermesi ile o firma seçilirmi?
3- Bu firmanın iptali için ne tarz bir işlem yapılabilir? Sonuçta biz o firmanın düşük teklifine razı gelmek zorundamıyım?
Teşekkür ederim.
Saygılarımla...  

Rekabet Hukuku kategorisinde sordu | 62

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Selamlar...Yapilan islemi hukuka uygun olmadigi kanaatindeyseniz sizin oyunuz olumsuz oy olarak karar defterine islenir.Ayrica bina yeniden yapilacak kanunda aciklik olmamakla birlikte oy birligi olmasi gerekir.Islem hukuka aykiri olarak devam ederse sulh hukuk mahkemesinde dava dahi acabilirsiniz.
cevapladı
Kentsel dönüşüm...
5,997 soru
4,584 cevap
623 yorum
19,121 üye