LÜTFEN CEVAP

0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 Eylül 2014 Ceza Hukuku kategorisinde misafir sordu

 

Merhaba,

Sizden öğrenmek istediğim,Benim bir suçtan dolayı kesilmiş cezam bulunmaktadır.suç tarihinin üzerinden 7,5 yıl geçti.4 yıldırda dosyam temyizde fakat dosyam daha gelmedi.İnternet üzerinden yargıtay sayfasından dosyamı sorguladığımda sürekli Dosya durumu :ARŞİVDE yazmaktadır.Ayrıca e-devlet'e giriş yapıp dosya durumunu kontrol ettiğimde Dosya Durumu : Gerekçeli karar yazıldı ,yazmaktadır..Ben bunların anlamlarını bilmemekteyim.Sizce ne yapmalıyım.Gerekçeli karar yazıldıyamı inanmam gerekiyor.Yoksa dosyam arşivdeyemi.Lütfen bana yardımcı olun ne yapmalıyım.Ayrıca almış olduğum ceza 4yıl 7 ay. Suç : Silahla yağma Dosyamın  zaman aşımı olma ihtimali varmı?Şimdiden vermiş olduğunuz cvp için cok çok teşekkürler.

İyi çalışmalar...

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
5 Eylül 2014 misafir cevapladı
5 Eylül 2014 RECEP_1987 seçti
 
En İyi Cevap
Bence her iki siteylede iletişimde bulun çünkü ikisi de resmi site yardımcı olucaklardır Devletin işi belli olmaz ondan dolayı hızlı davran . yardım edebildiysem sevindim .
11 Ekim 2014 misafir yorumladı
Birincisi "gerekceli karar yazildi" demek, durusmalar neticesinde son celsede kisa karar verilir sonrada ayrintili olarak gerekceli karar yazilir ve sizde temyiz edersiniz.Belirttiginiz "Arsivde" dosyanizin daha temyizde gorulmedigini ifade eder, en gec bir yil icerisinde dosyaniz yargitayda sonuclanmis olur.
...