0 beğenilme 0 beğenilmeme
993
Öncelikli olarak yardımızın ve yol göstermeniz benim için çok önemli.

Yıllardır samimi olduğum bir arkadaşım ile araç alım satımı yapıyorduk. yaklaşık 30'ar bin TL koyarak bir kaç araç aldık. Hesaplarımız güvendiğim arkadaşımın üzerine yapıldı, o da bana hesaplar üzerinde işlem yapabileceği şekilde verdi. Bir süre sonra araçların çok beklediği, şimdiye kadar satılması gerektiği konusunda söylenmeye başladık. Göze batan hiçbir şey yok buraya kadar. Geçen gün bu arkadaşıma ulaşamadım. Evini aradım. Eşi bana evden gittiğini 2 gündür haber alamadığımızı giderken de aileme de bana da kendinin açıklamasını söylediğini, hangi işi yaparsa bir türlü başarıya ulaşamadığını söyleyerek ayrıldığını anlattı. Hatta konuşmanın bazı yerlerinde ağladı.

Bu arada elimizdeki 2 aracı 1 ay vadeli olarak akrabalarına sattığını, tahsilatta ve paranın dönüşünde sıkıntı olmayacağı konusunda beni ikna etmişti. Eşi ile yaptığım görüşmede araçların aslında satıldığını, hatta peşin satıldığını ve paranın bana ulaşmadığını hepsini de iddia ve borsada kaybettiğini söylediğini iletti. Yani araçlar çoktan satılmış ve ben payıma düşeni alamamıştım. Şu an elimde bunu ispat edebilecek herhangi bir belge yok, fakat ailesi ile görüşüldüğünde veya ifadelerine başvurulduğunda doğruyu söyleyeceklerini tahmin ediyorum.

İçimi rahatlatacak bir şeyler söyleyebilecek misiniz acaba? veya bu işten nasıl kurtulabilirim? nereye gidebilirim, dava mahkeme masrafı derken ne kadarlık bir maliyetim olur veya bu işin sonuçlanması ne kadar sürer?

Şimdiden teşekkürler.
Kişiler ve Aile Hukuku kategorisinde sordu | 993

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Selamlar...Oncelikli dolandirildiginizi kanitlayip karsi tarafa tazminat ve sebepsiz zenginlesme davasi acmalisiniz baska turlu isin icinden cikmaniz zordur.Saygilar...
cevapladı
öncelikli olarak cevap için teşekkürler. ispat için facebook, whatsapp kayıtları veya görüşme ses kayıtları ispat niteliği taşır mı?
5,997 soru
4,584 cevap
623 yorum
19,121 üye