Araç Kiralama Boş Senet

0 beğenilme 0 beğenilmeme
24 Haziran 2014 Borçlar Hukuku kategorisinde misafir sordu
Merhabalar, Arkadaşımla 2 yerden araç kiraladık ve ücretlerini peşin verdik fakat bize ne birşey verdiler nede fotokobi. Araçları teslim ederken neleri geri almamız lazım çünkü kiralarken nufus cuzdanı fotokıbisi ve ehliyet fotokobisini istediler bizden..

hemen hemen herkes bilir araç kiralama sözlesmesinin hemen altında senet var acık bono iş bu diye yazan? herhangi bir sıkıntı olurmu:(araç teslimatında hangi belgeleri geri almamız lazım. ve Araçları sorunsuz teslim ettik.  fakat herhangi bir sıkıntı olur mu ilerde, elimizde şuanda araç kiralama fotokobisi yok veya herhangi bir belge yok.. Ayrıca senetleri nasıl geri alabiliriz. (senetlerin fotokobisini alsak gecerli olur mu?)  elimizde ne fotokobi var nede birşey karsı taraf bize güvenciniz varsa sıkıntı olmaz dedi ama ben tedirginim ayrıca tüm kiraladıgımız işlerde kefil olan arkadaşım herhangi bir sıkıntıda ALLAH Korusun durum ne olur? acıklarsanız sevinirim.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
4 Temmuz 2014 misafir cevapladı
Selamlar...Bu tarz sozlesmelerde arac tesliminde imzaladiginiz sozlesmelerin ustunu ciziniz.Cunku senet sayfanin altinda olup, sozlesmeden kolayca ayrilip bagimsiz hale geliyor ve konusuz birakilabiliyor.Su an ileride basim agrimasin diyorsaniz senedinizin oadesi yada sozlesmenin iptalini talep etmektir.Saygilar...
...