savcı akraba ile tehdit

0 beğenilme 0 beğenilmeme
14 Nisan 2014 Ceza Hukuku kategorisinde misafir sordu
Merhaba, Kategoriyi yanlış seçmiş olabilirim. Beni bir şahıs hala silmediğim bir mailinde "savcı akrabam var" diyerek açacağını söylediği bir davayla tehdit etti. Sonra davayı açtı ve zaman içerisinde bu sözü uyguladığını düşündüren gelişmeler oldu. Bu maili hala silmedim. Hukuk olarak bu mail konusunda ne yapabilirim? Teşekkürler...

2 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
15 Nisan 2014 misafir cevapladı
Merhaba,

"Davayı açacağım bak görürsün" şeklinde bir söylemde yada ithamda bulunduysa birşey yapamazsınız zaten davayı açmış.Ancak eğer ki davayı yürüten makamda yetkili olan savcı, şahsın bahsini ettiği savcıysa eğer gerekli mercilere(yargıtay) danışmanızda fayda var.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
15 Nisan 2014 misafir cevapladı
Hukuki olarak yapabilecekleri konusunda karşı tarafa gözdağı vermek; hukuken tehdit suçunun oluşmasına sebebiyet vermez. Dolayısıyla unsurları oluşmamıştır bu suçun.. Bu konuda şikayet etseniz bile yüksek ihtimalle sonuçsuz kalacaktır; bilginize..
   
   Savcı akrabasının ilgili dosyaya baktığından ise; eminseniz bu tabii ki son derece ciddiye alınması gereken bir durumdur. Fakat bu konuda başvuracağınız "Savcıyı şikayet mercii" Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu dur.. Fakat bu hususta ciddi emareler ve deliller elinizde bulundurduğunuzdan emin olduktan sonra bu yola başvurmanızı tavsiye ederim..
   Sonrasında "yel değirmenine savaş açmış Don Kişot" konumuna düşmeyin...

Saygılarımızla..
Hukukevi.net ekibi...
...