0 beğenilme 0 beğenilmeme
64
Merhaba, Kategoriyi yanlış seçmiş olabilirim. Beni bir şahıs hala silmediğim bir mailinde "savcı akrabam var" diyerek açacağını söylediği bir davayla tehdit etti. Sonra davayı açtı ve zaman içerisinde bu sözü uyguladığını düşündüren gelişmeler oldu. Bu maili hala silmedim. Hukuk olarak bu mail konusunda ne yapabilirim? Teşekkürler...
Ceza Hukuku kategorisinde sordu | 64

2 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhaba,

"Davayı açacağım bak görürsün" şeklinde bir söylemde yada ithamda bulunduysa birşey yapamazsınız zaten davayı açmış.Ancak eğer ki davayı yürüten makamda yetkili olan savcı, şahsın bahsini ettiği savcıysa eğer gerekli mercilere(yargıtay) danışmanızda fayda var.
cevapladı
0 beğenilme 0 beğenilmeme
Hukuki olarak yapabilecekleri konusunda karşı tarafa gözdağı vermek; hukuken tehdit suçunun oluşmasına sebebiyet vermez. Dolayısıyla unsurları oluşmamıştır bu suçun.. Bu konuda şikayet etseniz bile yüksek ihtimalle sonuçsuz kalacaktır; bilginize..
   
   Savcı akrabasının ilgili dosyaya baktığından ise; eminseniz bu tabii ki son derece ciddiye alınması gereken bir durumdur. Fakat bu konuda başvuracağınız "Savcıyı şikayet mercii" Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu dur.. Fakat bu hususta ciddi emareler ve deliller elinizde bulundurduğunuzdan emin olduktan sonra bu yola başvurmanızı tavsiye ederim..
   Sonrasında "yel değirmenine savaş açmış Don Kişot" konumuna düşmeyin...

Saygılarımızla..
Hukukevi.net ekibi...
cevapladı
5,983 soru
4,556 cevap
620 yorum
19,043 üye