0 beğenilme 0 beğenilmeme
42
Merhaba,
 
Ben özel bir bankada Ağustos 2006'da çalışmaya başlayıp, 2012 Ağustos ayında sağlık sebebiyle işten ayrıldım. Ayrılırken kurumuma sağlık sebeplerimle işten ayrıldığımı bildirir bir dilekçe beyan ettim. Ancak gerek devlet hastanesi, gerekse özel hastaneden rapor almış olmama rağmen, kurum sağlık gerekçemi haklı bulmadı ve kıdem tazminatımı ödemeyi reddetti. (Bu arada sağlık sorunum aşırı stres ve çalışmadan dolayı saç derimde oluşan liken hastalığı.) 
Bunun üzerine eski bankama karşı dava açtım ve hem kıdem tazminatımı hem de fazla mesaiye dair alacaklarımı dava konusu ederek talepte bulundum. Öyle ki eskiişyerimde mesaimiz 18:0 de bitmesine rağmen, biz saat 20;00 ve sonrasında şunede kalarak çalışmaya devam ediyorduk. 
Davanın ilk duruşmasında tanıkların dinlenmesi için dava ertelendi, 2. duruşmada tanıkları dinlendi. Hem benim tanıklarım hem de eski bankamın tanık olarak gösterdiği kişi benim geç saatlere kadar çalıştığımı onaylar nitelikte ifade verdi. Dava bilirkişinin rapor hazırlaması için ertelendi. Bilirkişi raporundan sonra dava yeniden ele alındı, bilirkişi de haklı olduğumu gösterir nitelikte rapor verdi. Ancak eski bankam rapora itiraz etti. Duruşma ek bilirkişi raporu istemiyle yeniden ertelendi. Şimdi yeni rapor geldi. Dava Nisan sonunda. Rapor yüne haklı olduğumu gösterir nitelikte. Ancak eski bankam rapora itiraz dilekçesi yazmış. Bu durumda dava yeni bir bilirkişi ataması için yeniden ertelenir mi? Bu tip davalarda kazanma şansı nedir? Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ederim.  
İş-Sosyal Güvenlik ve Sigortalar Hukuku kategorisinde sordu | 42

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
PHakim yeni bilirkişiye göndermezler.rapor lehinize ise fazla mesaiden %30 taktir hakkını hakim kullanır diğerlerinde ise indirim olmadan alırsınız
cevapladı
5,997 soru
4,584 cevap
623 yorum
19,121 üye