0 beğenilme 0 beğenilmeme
126
30 sene önce babamın kardeşiyle ortak aldığı dairenin yarı parasını daire  alındıktan 4-5 sene sonra babam amcama iade etti ancak tapuda devir yapılmadı. tapuda hala 1/2 hisse olduğu için ve arada geçen senelerde alınan kiraları almadığı iddiasıyla dava açan amcam ecrimisil davasını kazandı.bizim tanıklarımız aradaki para alışverişine tanıklık ettiler. kararda tanık ifadesine rağmen tapudaki ortaklık üstün görüldü.davayı temyize götürürsek farklı bir karar çıkma olasılığı var mı?yargıtayda buna benzer dava görülmüş müdür?
Genel Hukuki Konular kategorisinde sordu | 126

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap
Selamlar...Bu durumu sadece yorumlayabiliriz şöyle; tapuda hakkı olan kişi için yine elinizde resmi bir evrak olmalıdır aksi takdirde davanızı kaybetmeniz normaldır.Zira, burada tanık değil tapu kaydı üstündür.Saygılarımızla...
cevapladı
seçti
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Peki burda anladığım kadarıyla  temyiz için de sonucun değişmeyeceğini düşünüyorsunuz. Ancak Davacının 30 senedir bir talepte bulunmayıp 30 senenin ardından hak iddasında bulunması, deliller listesinde davacının yeminli ifadesinin istenmesi ancak bunun değerlendirilmemesi temyiz davasında değerlendirmeye alınır bir fark yaratır mı. Şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar..
5,957 soru
4,555 cevap
620 yorum
18,970 üye