0 beğenilme 0 beğenilmeme
92

merhaba ,  geçen yaz büyük bir firma için bir yazılım prototipi hazırladım ve  bu yazılım prototipim bu firmanın  yıllık toplantısında tanıtıldı.  

ben aynı dönem içerisinde  bu yazılımın prototipinin  , toplantılarda ortak olucak şahıslara bire bir kendi ağzımdan fikirlerimi anlattığım ses kayıtlarının  , yazılımımın tanıtıldığı toplantının videosunun ve yazılımla ilgili fikirlerimin bulunduğu notlarımın bulunduğu bir mektubu hem yurtiçi hem yurtdışındaki adresime iadeli taahütlü mektup olarak yolladım ve bu mektupları açmadım.

şimdi bu firma , bana hiç bir ödeme yapmadan benim fikirlerimi alıp , bu yazılımı kendi bünyelerinde yapmaya çalışıyor..

 aradan yaklaşık bir sene geçti ve mektupların tarihide 1 sene öncesine tekabül etmektedir.

elimdeki delillerle hem yurtdışında hem yurtiçinde dava açmayı düşünüyorum.  sizce izlediğim yol doğrumudur?  sonuçları ne olur?

Fikri Mülkiyet Hukuku kategorisinde sordu | 92

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Vakt-i zamanında oldukça akıllıca bir yol izlemişsiniz.. Özellikle video kayıtları bu aşamada son derece işinize yarayacaktır. Ayrıca bu görsel ve yazılı delillerinizin yanısıra o devirde yürütmüş olduğunuz söz konusu somut çalışmalara ve şirketle olan tanıtım toplantılarınıza dair bir iki tanığınız da olabilirse son derece iyi olacaktır açacağınız potansiyel bir davada..

    Unutmayın; mahkemede her zaman deliller konuşur.. Bu doğrultuda karşı tarafça inkar edilmesi neredeyse imkansız olabilecek olan video kayıtlarınızı muhakkak iyi değerlendirin..

                                         Saygılarımızla..

                                            hukukevi.net
cevapladı
6,437 soru
4,642 cevap
633 yorum
19,703 üye
Saç Ekimi