0 beğenilme 0 beğenilmeme
51
Merhabalar. Daha önce 6 kez aynı sorunla telefonumu garantiye yollamama karşın telefonum bir türlü değiştirilmedi. Telefonumun bu süreç zarfında 3 mekanik parçası değişti, her seferinde mekanik onarım gördü. LG servisi bu konu hakkında yasalara açıkça karşı çıkarak 4 kez mekanik parça değiştirilmesi şarttır diyor. Bu konu hakkında haklarım nelerdir? Dava açarsam kazanma ihtimalim nedir?

Bir de telefonun faturası babamın üzerine ve telefon Erzurum'dan alınma. Ben bu faturayla Ankara'da dava açabilir miyim?
Genel Hukuki Konular kategorisinde sordu | 51

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Tabii ki değişim hakkınız çoktan doğmuş.. Yalnız bir hususu merak ettim; siz son olarak servise götürüşlerinizden herhangi birinde değişim talep ettiğinizi belirttiniz mi? Etti iseniz ancak buna rağmen tamir edilmeye çalışılarak size döndüyse bu mahkemenin davanızı kabulü nezdinde daha da bir artı puan olacaktır. Bu şartı gerçekleştirmemiş bile olsanız yine de büyük bir problem olmaz. Bu arada hakem heyeti mi -  mahkeme mi, belirleyebilmek noktasında fatura da yazan tam bedel de önem teşkil etmektedir.

    Davacının babanız olması gerekmektedir.. Ancak Ankara da açılması noktasında bir sıkıntı yoktur; TKHK 23. madde uyarınca Tüketicinin bulunduğu yerde de açılabilir bu tarz davalar..

Saygılarımızla;
Daha detaylı bilgi için;
Hukukevi.net ekibi adına,
Av. Fatih KURNALI
0555 202 8301
cevapladı
6,275 soru
4,631 cevap
632 yorum
19,451 üye