0 beğenilme 0 beğenilmeme
45

Merhaba, iki yıl önce ev inşa etmiştim. Elektrik tesisatı için bir elektrik tesisatçısı ile yazılı anlaşma olmadan anlaştık. O dönemde evimin herhangi bir ruhsatı veya tapusu olmadığı için elektrik aboneliği kurulamıyor idi. O da bana "Bana **** TL para ver benim tanıdık arkadaşlarım var elektrik aboneliği kurdurturum." dedi. (Galiba rüşvet vermekten bahsediyor idi. Emin değilim.) Ben de verdim. Ardından elektrik direğinden evime kablo döşettirip, elektrik panosu kurdurttu. Bunun üzerinden bir yıl geçmesine rağmen elektrik aboneliği başlatılmadı. Ben de imar affına başvurdum ve onaylandı. Ondan sonra ona "Gel evimin tapusunu da aldım, bana abonelik başlat." dediğimde, o da bana "Bana biraz daha para ver. Senin bana verdiğin para ile ben elektrik direğinden evine kadar olan kabloları döşedim" dedi. Halbuki o kabloların parası için önceden anlaşmış idik. Verdiğim para ile abonelik işlemlerini yapması gerekiyor idi.

Anladığımız gibi dolandırıldırıldım. Herhangi bir sözleşme imzalamadığım için mahkemeye başvuramıyorum. Acaba sözleşmesiz iş yaptığı için ona dava açabilir miyim? Veya bana çalıştığı söylediği bir telefon konuşmasını ondan habersiz kaydedip, mahkemede bana iş yaptığını kanıtlayabilir miyim?
Ayrıca bizim gibi dolandırılan komşularımızın şahitliğini hariç somut bir delilim de yok.

Ticaret Hukuku kategorisinde (120 puan) sordu | 45

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
MERHABA;

ONCELIKLI OLARAK ISINIZ COK ZOR, ZIRA ELINIZDE KATİ BIR DELILINIZ YOK AYNI ZAMANDA ELEKTRIK KABLOLARI ICIN ALDIGINI SOYLEYEBILIR KENDISINDEN FATURA KESMESINI SOYLEYIN BELKI ELINIZDE ALACAK VERECEK ILISKISI ICIN BIR DELALET OLABILIR.BUNUN DISINDAKI SIKAYET COK AFAKİ OLACAKTIR.SAYGILARIMIZLA...
(577k puan) cevapladı
6,700 soru
4,752 cevap
638 yorum
20,826 üye