0 beğenilme 0 beğenilmeme
261
ben 2012 yılında anlaşmalı olarak boşandım.anlaşma şartlarına göre ben o zamana kadar edindiğim her şeyin yarısını anneye kalan yarısınıda iki çocuğuma bıraktım. evide bu şekilde tescil ettik. buna karşılık anne çocukların nafakasını ben karşılayacağım diye sözleşme imzaladık. mahkemece sözleşme onaylandı. 6 yıl sonra anne ben geçinemiyorum emekli oldum dedi ve 16 yaşındaki tek çocuk için iştirak nafakası davası açtı ve mahkeme 500 tl nafakaya hükmetti. ben bu durumu içime sindiremiyorum. evimi geri istedim. mahkemede hiç konuşulmadı desem yeridir. ben hakkını nerede nasıl aramalıyım.

yinede cezalı duruma düşmemek içi nafakayı ödeyim ama hakkımı arayım istiyorum. banka hesabı verin ödeyeceğim diyorum, banka hesap numarası vermiyorlar. zamanı gelince vereceğiz diyorlar.

bende bunlardan sonra nafakayı en son dakika ödemek istiyorum. ödemeleri ne kadar geç ödeyebilirim. ve hakkımı nerede nasıl arayabilirim. buna hakkım varmı yoksa ben mi yanlış düşünüyorum.

bana bilgi verebilirmisiniz.

çok teşekkürler.
Kişiler ve Aile Hukuku kategorisinde (120 puan) sordu | 261

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
anlaşmalı boşanmada kadın kendisine istemediği nafakayı sonradan isteyemez ama çocuklar için anlaşma esnasında istemediği nafakayı her zaman isteyebilir

bu yüzden malesef yapabileceğiniz başkaca bir şey yoktur

nafaka hakkında icra takibi yapıldıktan sonra ödeme emri size tebliğ edildikten sonra 7 gün içinde ödeyebilirsiniz

her ay bu süreyi kaçırmamanız gerekir

AV. YASEMİN DEMİRTAŞ
(23.9k puan) cevapladı
6,550 soru
4,715 cevap
636 yorum
20,733 üye
Saç Ekimi