0 beğenilme 0 beğenilmeme
271
Merhaba, kamuda öğretmenim. Milli eğitime bağlı, salon başkanı olarak katıldığım bir sınavda sınav evrak poşetini tam kapatmadığım için sınav sonrasında durumun bilgisini verdiğim bir tutanak tuttum. Olaydan bir kaç ay sonra hakkımda soruşturma açıldığını öğrendim.Milli eğitim yetkililerine ifade verdim. Şimdi yani 2017 Ocakta gerçekleşen sınavdan 2 yıl 2 ay sonra 2019 Martta olayla ilgili savunmam istendi. Sorum şu: Bu soruşturmalarda ceza için zaman aşımı süresi 2 yıl mıdır? 2 yıl ise zaman aşımı süresi bitmiş olmasına rağmen bu olayla ilgili disiplin cezası alabilir miyim?
Genel Hukuki Konular kategorisinde (120 puan) sordu | 271

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhabalar; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 127. maddesine göre işlendiği tarihten itibaren iki yıl içinde ceza verilmezse, fiil zamanaşımına uğrar. Bu kesin bir hükümdür. O nedenle zamanaşımına uğramış görünüyor. Ceza soruşturması var mı?
(95.5k puan) cevapladı
6,275 soru
4,631 cevap
632 yorum
19,449 üye