0 beğenilme 0 beğenilmeme
481
Merhaba evli bir çocuk annesi ve ev hanimiyim.2013 yılında evlendim.Esim makine mühendisi oldugunu söyledi,o zaman da fabrikada mühendis olarak calisiyordu.tabi ben diploma kontrolü yapmadım.2018 de e devletten öğrendim mezun olmadığını sonra kendisi itiraf etti.Kisacasi beni kandırdı.Sonra 2016 da kendi işini yapmak istediğini söyledi ve ama şirketi benim adıma açmak istediğini kredi puanı yüzünden benim üzerime olursa belki kredi çekip araba alırız dedi.Ben de tamam dedim.Sahis şirketi açtı benim adıma.2016 dan 2018 e kadar olan hiç bir vergi borcunu ödememis.Ve de 4 farklı yerden benim adıma toplam 25.000 kadar da borç gözüküyor.2018 de icra memurlarının gelmeye başlamasıyla öğrendim durumu.E devlete girdim ve ordaki icra dosyalarından herşeyi öğrendim.Senet vermiş adamlara ve odememis benim imzamı da taklit etmiş.bosanmayi düşünüyorum.Bu hukuki süreçte benim lehime ve aleyhime ne gibi sorunlar olur öğrenebilir miyim?Senetleri üzerine alabilir mi?
Kişiler ve Aile Hukuku kategorisinde (120 puan) sordu | 481

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Bahsettiğiniz hususlarla boşanma davası açabilirsiniz, bahsettiğiniz bu hususlarda Mahkeme eşinizin kusurlu olduğu kanısına varabilir.

Senetlere sizin adınıza imza atmış olması konusunda bulunduğunuz şehir Cumhuriyet Başsavcılığına da suç duyurusunda bulunmalısınız. Senetleri üzerine alıp alamayacağı ilgili dosyalara ancak bakılarak söylenebilecek bir şey. Avukat bir meslektaşımdan bu hususta danışmanlık almanızı tavsiye ederim.
(40.9k puan) cevapladı
6,545 soru
4,710 cevap
635 yorum
20,615 üye
Saç Ekimi