0 beğenilme 0 beğenilmeme
38
Merhabalar,

Bir çok savcı hakim ve avukatla görüştüm ve net bir cevap alamamış olmak beni daha çok yıpratıyor, ve bir avukatın söylediğine göre hapse gireceğim. Buradan birisi bana yardımcı olur ve yanıtlarsa duacısı olurum.

Öncelikle özet geçeyim mahkeme detaylarını en son vereyim,

2010 yılında bir şahıs bana dava açıyor, " xx( kötü site ) sitesinde kızımın ismi geçiyor, kızımın ismi soyismi Türkiyede sadece 1 kişide var diyerek. " Bu site benim değil lakin, benim sunucumda bulunuyor. bu nedenle girip çıkmışlığım mevcut.

Neyse, kızın görsel görüntü resim video hiçbirşeyi yok. Ben bu karara itiraz ettim, site benim değil aynı sunucuda sadece falan ama yok. siteye birkaç kez girdiğim için, ve evimde 1 adet p*rno cd bulunduğu için ceza aldım. ( cd çocuk yada kötü bişey değil, herhangi bir bişey sanırım. ne olduğunu bile bilmiyorum. )

Ceza şu şekilde;
" Sanığın sabıkasızlığı lehine değerlendirilerek hükmolunan cezasında Tck'nun 62/1 m. gereğince takdiren 1/6 oranında indirim yapılarak 6 AY 7 Gün Hapis ve 187 gün karşılığı beher gün 20 TL den olmak üzere 3.740 Tl adli para cezası ile cezalandırılmasına,
Sanığın sabıkasızlığı,dikkate alınarak Cmk. 231/5 m. gereğince Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılmasına, "

Suç türü; Müstehcen Yayınların Yayımlanmasına Aracılık Etmek

Şimdi bu mahkeme bu şekilde oldu. Ben bu karara bir üst mahkemeye itiraz ettim zamanında, ve bir üst mahkeme bana şunu söyledi;
" Sanık M** E** A**' nın itirazı üzerine mahkememiz kararı yeniden

gözden geçirilmiş, usul ve yasaya aykırılık görülmediğinden kararın

düzeltilmesi yoluna gidilmemiştir.
Sanığın itiraz talebinin Cmk.268/3-c. maddesi uyarınca incelenip karara

bağlandıktan sonra dosyanın mahkememize iadesi rica olunur 08/02/2012 "

Neyse dedik, 5 yıl uslu duracağız nasılsa, silinir gider.

2 yıl sonrasında bir mahkeme daha patlamasın mı? inanın hiç bir suçum yok. Olayı yine özetlemek istiyorum net yanıt almak istiyorum çünki. Olay şöyle gerçekleştii;

Çalıştığım işyeri servisi beni hergün evimin köşeden alıyor, en arkaya oturuyorum, 5 kişilik bir araç. Aracı sürenen xx.. kızın birine korna yapıyor, ve bunu bir kaç gün tekrarlıyor denk geldikçe. Neyse kız şikayetçi oluyor, karakola gidiyoruz, kadının eşi falan geliyor haliyle çok sinirli.

Kıza dedim ki, abla beni hiç gördün mü? hayır. ee bende senin yüzünü ilk defa görüyorum burada, benim mahkemem var şikayetçi olma? yok hayır olucam.

Neyse dedim, bizim xx kıza laf atıyorsa hakediyoruz, kız da abartmış şikayetçi olurken şöyle demiş; " arabadaki 5 kişi birden bana korna yaptı, 5 i birden dil çıkardı, 5i birden el salladı, 5i birden öpücük attı. "

Neyse, mahkeme bu kararda herkese 5 yıl denetimli serbestlik veriyor, ama benim zaten hagb bulunduğu için bu bozuluyor. hemen bu karara da yargıtaya itiraz ettim. yargıtay geçen ay hakim haklı demiş, ceza 2 ay 25 gün mü ne öyle bişey, ertelenmeli ceza vermiş. ve benim durum vahime düştü.

Şimdi sorularım şu şekilde;

bu 2inci en son anlattığım mahkemede 2 ay hapis 1 yıl erteleme nedir? 1 yıl uslu durursam silinecek mi?
1inci mahkeme şimdi hagb kararına uyulmaması nedeniyle açılış olarak mahkeme günü verdi bu 12. aya. şimdi dosyaya itiraz etmişiz, karar verilmiş, herşey net mi? ben mecbur 6 ay hapise mi gireceğim? Sabıkama hangileri işlenecek ne olacak? Anlamadığınız yer olursa sorarsanız anlatırım, uyaptan bakar veririm.

Allah rızası için biri yardımcı olursa çok sevinirim, uyku bile uyuyamıyorum desem yeridir.
Ceza Hukuku kategorisinde (120 puan) sordu | 38

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

6,275 soru
4,631 cevap
632 yorum
19,451 üye