0 beğenilme 0 beğenilmeme
25
Merhabalar yardımcı olacağınızı düşünerek soruma geçmek istiyorum. Eşimle 13 aydır ayrı yaşıyoruz henüz açılmış bi boşanma davası yok fakat çocuğum için  nafaka davasını açtım. Eşimle yaşadığımız evden ayrıldıktan bir ay sonra evlendikten sonra edindiği arabayı arkadaşı üzerine devretmiş. Fakat hala arabayı kendisi kullanıyor şahitlerim var. Devrettiği kişi sağdıçımız. Ve şuan arabayı internete satışa koyuyor kendi ismi ve araçtan açım diye bahsederek ben ekran fotoğrafını aldım.

Açılacak boşanma davasında bu aracın muvaazalı şekilde devredildiğini bu şekilde şahitler fotoğraflarla kanıtlamam mümkün mü?

 Ya da mal rejimi davası mı açmalıyım?

 boşanma davası açılmadan mal rejimi davası açılabiliyor mu?

Eşin ve arkadaşın kötü niyetli olduğu açıktır. Devrin Üzerinden 1 yıl geçti mal rejimi sona ermeden bir yıl öncesine kadar satılan mallar diye bahsediliyor bir maddede . Hakkım zayi mi olacak avukat tutacak durumum yok. Barodan avukat aldım fakat ona ulaşamıyorum şu an.

Bu süreçte neler yapmamı tavsiye edersiniz? Şuan boşanma davası açmak istemiyorum onun açmasını bekliyorum bunu da dikkate alırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim
Kişiler ve Aile Hukuku kategorisinde (120 puan) sordu | 25

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

6,437 soru
4,642 cevap
633 yorum
19,704 üye
Saç Ekimi