0 beğenilme 0 beğenilmeme
6
Merhabalar!

Bir İlçe de Çarşı Mahalle Bekçisi olarak görev yapmaktayım!

Görevli Memura Mukavemet suçundan hakkında tutanak tuttuğumuz şahıs hakkında ki davamızın ilk mahkemesi görüldü! Mahkeme de sanık avukatı bizim hakkımızda ayrıca CBS görevi kötüye kullanmak sureti ile ayrıca suç duyurusunda bulunduklarını ve olay ile alakalı şahsımın onların müvekkiline elleri kelepçeli iken araçta vurduğuma ve tekme attığıma dair olay mahallindeki mobese kameralarından ve şahitlerden deliller bulunduğunu  ve bunları da mahkemeye sunmak için ekstra zaman talep etmeleri üzerine mahkeme ileri tarihe ertelendi!

 

Şimdi benim sorum iddaaneme yerine geçen benim tutanağımı okuan savcı benim basit yaralama suçundan herhangi bir kovuşturmaya yer olmadığına kanaat getirmiş! Bu şahısların ayrıca CBS ve  mahkemeye sunacakları yalancı şahitler veya mobese kameralarından dolayı görüntüler üzerine bana şahsın ensesine kafasını eğmesini sağlamak sureti ile elleri kelepçeli iken sert müdahelem görevimi aşma olarak değerlendirilip bana her hangi bir ceza veya yaptırım gelebilir mi? Gelirse bunlar aday memurken memurluğumun sonlanmasına sebep olur mu?

 

Şahıs ayrıca bize mukavemet göstermeden önce darp edilecek şekilde kavgaya karıştığı tutanakta yazıyor ayrıca  şahsın aşırı derece alkollü olduğu ve sürekli bize direnç gösterdiği de tutanakta zor kullanılarak etkisiz hale getirildiği de yazıyor sizce sonuç ne olur? Saygılar!...
Genel Hukuki Konular kategorisinde (120 puan) sordu | 6

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

5,983 soru
4,556 cevap
620 yorum
19,055 üye