1 beğenilme 0 beğenilmeme
75
İdare mahkemesine açtığım davada dava dilekçemde maaşıma haciz konuldu diye bir ibarede bulunmadım fakat davalı müvekkil avukatı savunmasında sürekli olarak yazılı bir şekilde davacı idarenin bu olayına maaşına haciz konulduğunda öğrenmiştir diyor. Sanırım davayı yanıltmaya çalışıyor avukatın bu tutumunu nasıl müeyyideye dönüştürebilirim. Yani böyle bir beyanda bulunmadığım halde varmış gibi göstermesine ne yapabilirim?
İdare ve İdari Yargılama Hukuku kategorisinde (220 puan) sordu | 75
Avukatın tutumunu müeyyideye nasıl dönüştürebilirim diye sormuşsunuz. Avukatın bu iddiası adli ve idari bir suç içermediği, aksi ispatlanabilecek bir iddia olduğu için avukatla ilgili herhangi bir başvuru yapmanıza gerek yok. İyi günler.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Merhabalar, devam eden idari yargılama mevcut ise maaş haczinin bulunmadığına ilişkin maaş bordro dökümünü dosyaya açıklamalı beyan olarak sunabilirsiniz. "Her ne kadar maaş haczinin bulunmadığı ekte sunulu maaş bordrosunda görünüyor ise de davalı idare tarafından ... tarihli beyanda ... şekilde belirtilmekle.. bir hataya düşüldüğü açıktır. " şeklinde bir ibare ile Mahkemeye bildirebilirsiniz.

İyi günler.
(22.3k puan) cevapladı
5,983 soru
4,556 cevap
620 yorum
19,053 üye