0 beğenilme 0 beğenilmeme
5
Merhaba

Kurum tarafından sözleşmemizin feshi istendi ve 4735 Kamu İhale Sözleşme Kanunu Madde 22 gereğine uyuldu.

Ancak zamanında yaptırmış olduğumuz tespit (10 gün içinde) ve bilirkişi raporu çıktıktan sonra bu sürelere uyulmuştur.

Bilirkişi Raporu, Kurumu tamamen haklı göstermemiş olmasına rağmen, 7 gün içinde sözleşme fesh kararı alınmış ve 5 gün içinde tebliğ edilmiştir.

Kanuni olarak tespit davası Sözleşme feshi'nin Madde 22 sürelerini uzatır mı?

Kurumun tespit beklemeleri şart mıdır, ya da sözleşmenin 4735 Kamu İhale Sözleşme Kanunu Madde 22 gereği ilk 10 gün içinde fesh edilmesi gerekmiyor muydu? Teşekkürler.

 

 

iyi günler
Genel Hukuki Konular kategorisinde (120 puan) sordu | 5

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

5,956 soru
4,555 cevap
620 yorum
18,964 üye