0 beğenilme 0 beğenilmeme
56
Merhaba öncelikle kolay gelsin bu tür bir yardım sağladıgınız için teşekkür ediyorum. Ben üniversite yıllarında arkadaş kurbanı olup bir suça karıştım bu yüz kızartıcı suçlara giriyor. 1 yıl 10 ay ceza aldım ve  Hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verildi.  Yeni yılın mart ayında 5 yılı doldurmuş oluyorum. Şimdi sizlere şunu sormak istiyorum devlet memuru olabilir miyim ? Alım şartlarında Tck 53. madde diyip bir takım şartlar sıralıyorlar ve benım de işledigim suc bunların arasında. Hiç bir kamu hakkından mahrum bırakılmadım,ayrıca Hagb kararı verilen süre içerisinde hiç bir suça işlememiş ise kişi bu hagb kararı hukuki açıdan hiç bir sonuç doğurmamaktadır diye bir ibare var memurluga engelmidir cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
Ceza Hukuku kategorisinde (120 puan) sordu | 56

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
hagb kararları adli sicil kaydına işlenmez ayrı kayıtta tutulur.Mart ayında ceza aldığnız mahkemeye başvuru yaparak hagb kararının silinmesi için bilgi alabilirsiniz
(365k puan) cevapladı
5,931 soru
4,544 cevap
619 yorum
18,931 üye