0 beğenilme 0 beğenilmeme
34
Merhabalar bundan 11 ay önce eski sevgilim nitelikli cinsel saldırı , zorla alıkoyma , şantaj suçlarından hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.İddiaları ise birlikte annemin evinde kalırken kendisine tecavüz ettiğim , bana whatsapp üzerinden kendi rızasıyla gönderdiği çıplak fotoğrafları şantaj yapıp gönderttiğim , ve kendisini zorla alıkoyduğumdu.Geçen ay hakkımda takipsizlik kararı verildi.Sebebi ise bilirkişi raporunda incelenen whatsapp mesajlarında çıplak fotoğraflarını kendi rızasıyla gönderdiği cinsel ilişki görüntülerinde görüntüleri kendi rızasıyla çektirdiği cinsel ilişki esnasında herhangi bir darp cebir izi olmadığı yönünde rapor yazılmasıydı.Bu suçlara yardım ettiğine dair annemide şikayet etmişti.Annem iftiradan şikayetçi olduğunda ise şahısın şikayet hakkını kullandığı belirtilerek annemin iftira şikayetinede takipsizlik kararı verildi.Ancak annem şikayet edilmesine rağmen olayın çok dışındaydı bilirkişi raporundada annemle ilgili bir bilgi yoktu zaten.Asıl suçlamalar bana yönelikti annemin iftira şikayetine bu nedenle takipsizlik verildiğini düşünüyorum.Ben daha iftira şikayetinde bulunmadım ancak annemin şikayetinde hal böyle olunca banada takipsizlik verirler diye çekiniyorum.Sorum şu lehime çıkan ve bariz bir şekilde beni şikayet eden eski sevgilimin beyanlarını yalanyalan bilirkişi raporu delil olur mu ? İftira şikayetinde bunu kullanabilir miyim ? Ne kadar etkili olur ? Adliyede hangi bölümden bunu temin edebilirim ? Teşekkürler.
Ceza Hukuku kategorisinde (140 puan) sordu | 34

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
c.savcılığına dilekçe ile başvurmanız gerekir. delil olarak da bu dosyayı gösterebilirsiniz. dosyanın içinde zaten rapor zaten okunacaktır
(365k puan) cevapladı
Peki Serkan Bey annemin iftira şikayetine gelen takipsizlik kararında bende müşteki olarak gözüküyorum sanırım suçtan mağdur olan taraflardan biri olduğum için. Bu benim şikayet hakkımı ortadan kaldırır mı ?
5,983 soru
4,556 cevap
620 yorum
19,049 üye