0 beğenilme 0 beğenilmeme
13
Merhaba
2014 yılında 1 yıl boyunca bir firmada bölge yöneticiliği yaptım. firmanın yönetimi, çalışma şekli ve zor şartları nedeniyle istifa edip başka bir şirkette işe başladım. ben yöneticiyken 6-8 aylık bana bağlı çalışan personelin müşteri hesaplarında açık çıkmış benim farkımda olmadan. (ben bu konuda hatalıyım yeterince takip edemedim iş stresi vs)
Benim ayrılmamdan sonra irket hesaplarda 10bin tl kadar açık çıkmış senin sorumluluğunda olan personel olması bizi bağlamıyor bu borç sana aittir ve ödeyeceksin dediler.
ben her ne kadar ısrarla benim değil desemde yeni başlayacağım şirketi arayacaklarını bizde hırsızlık yaptığımı ve çevrede duyurarak itibar bırakmayacaklarını ifade ederek bana öncebi A4 e müşteri ödemelerini ben göndermedim seneltlerle ödeyeceğim diye yaz ve senetler imzalattılar. ben dönem içersinde senetleri çok düzenli ödeyemedim maddi imkansızlıklardan dolayı ve avukata intikal etti. avukata da ödemelerim oldu ama e devletten baktığımda 3 ayrı dosya açılmış ve ve borçlar kat kat artmış durumda. benim sizden ricam bu yaşadıklarıma istinaden bir dava açmam sözkonusumudur.saygılarımla
İş-Sosyal Güvenlik ve Sigortalar Hukuku kategorisinde (120 puan) sordu | 13

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

5,983 soru
4,556 cevap
620 yorum
19,043 üye