cayma hakkı mı,satıcıya eziyet hakkı mı ?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
19 Eylül Ticaret Hukuku kategorisinde ümit recep başgül (120 puan) sordu
Öncelikle Merhaba;

böyle bir platformu düşünüp insanlara sunarak sağladığınız katkı için çok teşekkür ederim.

ben ve benim gibi yüzlerce,BİNLERCE firma sahibi,n11-gittigidiyor-hepsiburada gibi e-ticaret siteleri üzerinden  tüketiciye ürün satışı yapmaktayız.

cayma hakkı yasasından çok ama çok mağduruz.çünkü tüketici tarafından kötü-art niyetli,egolarını tatmin edici ve bizlerede tamamen maddi-manevi zarar verici kullanılmakta.

örneğin;

kişi siparişi vermiş,n11 den iade talebi geliyor,iade etmesin diye müşteriye ulaşıyoruz.cevap şu:''keyif benim değilmi kardeşim almıyorum'' :(     kargo gidiş masrafı-kargo iade masrafı cepten gitti...zararrrrr :( ayrıca ürünün gidiş dönüşteki yıpranan ambalajıda cabası..

başka bir örnek;

bir arkadaşım halı satıyor,iade,neymiş benim istediğim renk ve tarzda değil...halı sanırım misafir gelecek diye alınmış,2-3 gün kullanılmış.gösteriş yapılmış.işi bitince iade.çünkü halının üzerinde ayak izleri duruyor :(

ve en son başıma gelen olay;

kişi 17.90 değerindeki ürünü n11 üzerinden bizden almış.ürün kişiye ulaşmamış,müşteriye göre kargo getirmedi kargoya göre müşteriye ulaşılamadı.peki ama burada suç benimmi.maddi-manevi ceza bana kesiliyor.
bir diğer konu ise şu ki;
n11 veya müşteri bizi ne kazanıyor sanıyorsa artık..HESABA BAKIN LÜTFEN...
kargo bizden 3,50 tl
kargo iade 3,00 tl
yeniden kargolama:4.80 tl
n11 komisyon:2,70 tl
kdv:3,50 tl
vergi:2,80 tl
ÜRÜN ZATEN 17.90 ....yani -2.80 zarardayız...yorulduğumuzu ve zaman kaybımızı saymıyoruz...............(NOT:BU ÜRÜNDE KAR MARJIM 1 TLDİR.SÜRÜMDEN KAZANMAK HEDEFLENMİŞTİR.SONUÇ ORTADA)

BU KONU HAKKINDA,SATICIYA DESTEK NE OLUR ACEBA.İNANIN BİNLERCE MAĞAZA SAHİBİ (SATICI) MAĞDURUZ VE ZARAR ETMEKTEYİZ.DAVA AÇILMASI VEYA HERHANGİ BİR MERCİYE MÜRACAAT EDİLMESİ GEREKİYOR İSE YAPALIM.

BİZLERE BU KONUDA YARDIM VE YOL GÖSTERMENİZİ RİCA EDİYORUM.

İYİ ÇALIŞMALAR.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

...