0 beğenilme 0 beğenilmeme
131
Üç gün istirahatimin sona ermesinden sonra işbaşı yaptığım gün.. Hırsızlık ve iş yerinde kavga hariç bir dolu asılsız suçlamaya doldurulmuş tutanağa savunma yazmam istendi. 
İşyeri sırlarını ifşa etmek, 
Verilen işi yapmamak, 
Performans düşüklüğü asılsız iddialara tek tek cevap yazdım. İddiaların gerçeği yansıtmadığını "kendilerinin de bildiği haliyle" performansı en yüksek çalışanlardan biri olduğumu, işyerinin de ifşa edilecek her hangi bir sırrının olmadığını vb. İfade ederek savunmamı imzaladım.  Sonrasında senelik izine çıkarıldım. Yaklaşık 24 gün hakettiğim iznimi kullanacağım. 
Tutanak hala kendilerinde mi,  yırtıp attılar  mı bilmiyorum. Bu şartlarda çalışmaya devam etmem zor. Dönüşümde hırsızlıkla da suçlanabilirim,  her şey beklenir. 
 İş akdimin haklı feshini nasıl gerçekleştirebilirim. Bana atılan iftiralara karşı savcılığa suç duyurusunda bulunabilir miyim? İzlemem gereken yol hakkında fikir verirseniz memnun olurum
İş-Sosyal Güvenlik ve Sigortalar Hukuku kategorisinde (120 puan) sordu | 131

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Tutanaktan bir örnek almış olsanız sizin için daha iyi olacaktı.Zira, yapacağınız şey ihtar ile iş yerinde tarafınıza iftira atıldığı ve iş şartlarının uygun olmadığı cihetiyle iş akdinin haklı sebeple feshini talep edebilirsiniz. Gerisini yargı çözecektir. Bunun dışında iftira mağduru olduğunuz hususunda elinizde kesin delilleriniz varsa şikayetçi olabilirsiniz. Saygılar...
(563k puan) cevapladı
6,275 soru
4,631 cevap
632 yorum
19,452 üye