0 beğenilme 0 beğenilmeme
50

merhaba bir reklam sitesine üye oldum üye olurken  benden site adresimi yayın yapacağım kendime ait facebook sayfaları ve gruplarının linkini istediler. üye olurken kendime ait olanları yazdım.
benden sitemin 3 aylık trafik sayısını istediler.

sözleşmeyi okudum onayladım diye tıkladım.

maddelerde 10. boyunca onlarla yayın yapacağım gerekirse (isterlerse) kendime ait sayfaların yönetimlerini  ajans devredeceğim. bu sayfa veya platformaların satışının 10 yıl boyunca yapamıyacağımı.
site sayfada yayın hakları tüm kullanım koşullarının onlarda olacağı .
eğer sözleşme dışına çıkılması durumunda (tek taraflı fesih vb.)100.000TL tazminat ödeneceğini hakkında maddeler varmış.
Trafiğim 3 aylık ortalama minimum rakamdan aşağı inmeyeceğiniinerse yine her türlü yaptırım hakkının ajansa ait olduğu yazıyor muş.

Mail Onayımı aldılar Sms Onayımı Aldılar IP Kayıdı yapıldı.


ben daha çalışmıyorum dedim ancak bu sözleşmeleri onayladığımı ve yaptırımların yapacağını hakkında uyardılar bu sözleşmenin geçerliliği varmıdır imza atmadım sonuçta.

hatta ben sözleşmenin ingilizce olduğunu hatırlıyorum.
ama şuan türkçe  ingilizce olsa bi + olurmu yoksa dil farkı önemli değil mi?

birde bu kuruluş resmi firma değilmiş sahıs üzerine bir sözleşme yapılmış.
firma olmaması Bir + mıdır 

yardımcı olurmusunuz T.C. Kanunları bu sözleşmeyi hukuki olarak geçerliliği varmıdır?
sözleşmelerini noterdede onaylatmışlar

Bilişim Hukuku kategorisinde (120 puan) sordu | 50

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Selamlar... Elektronik imza kullanmıyorsanız, sözleşme şartlarında açıkça icap-kabul beyanat kısmında sözleşmenin geçerliliği hangi şartlara bağlı olduğu yazmıyorsa, ingiliz ve türkçe tercümesi ekinde yoksa pek tabi sözleşme geçerli olmayacaktır. Aynı zamanda sözleşme yapan kişi yada kurumların gerçek yada tüzel kişi olmaları taraf sıfatı doğru olduğu sürece geçerlidir. Saygılarımızla...
(562k puan) cevapladı
5,997 soru
4,584 cevap
623 yorum
19,121 üye