0 beğenilme 0 beğenilmeme
32
Bir çağrı merkezinde tam 9 ay yabancı dil(İngilizce) çağrı karşıladım ve herhangi bir dil tazminatı ödemesi alamadım hukuki sürecini baslatsam haklı görülür müyüm ?
İş-Sosyal Güvenlik ve Sigortalar Hukuku kategorisinde (120 puan) sordu | 32

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

Selamlar...Siz özel sektörde iseniz yabancı dil tazminatı alma şansınız yoktur. Bakınız; Dil Tazminatı ödeme kalemi 375 sayılı KHK’nın (Karar Hükmünde Kararname) 2. maddesine dayanılarak verilmektedir.  Bu kapsamda; Tüm devlet memurları, TSK personeli, Hakim ve Savcılar bu tazminatı alabilecek.Bu durumda özel sektöredekiler için ayrı bir düzenleme varsa sitemizdeki arkadaşlar lütfen paylaşsın. Saygılar.

(562k puan) cevapladı
5,979 soru
4,556 cevap
620 yorum
19,003 üye