0 beğenilme 0 beğenilmeme
48

Eşimle boşanma aşamasındayız.Konuyu direk özetlemek gerekirse;
-Eşim her kavgamızda sosyal hesaplarını açıp bayanları ekleyip konuşuyor.Bunu sunsam mahkeme gerekli olan hesabı sorar mı.
-Babasının nalbur dükkanı var orada babasıyla çalışıyor yeni krediyle aldılar.Üzerine birşey yok ama maddi sıkıntısıda yok üzerine olmamasına rağmen istediğini yiyip içiyor.Bana nafaka ve tazminat veremeyeceğini söyledi bu yüzden.Alır mıyım?
-Param yok diyor ama gece alemlerinde büyük miktarda harcamalar yaptı yapıyorda bu zamana kadar bunu resimlerle kanıtlarsam faydası olur mu?
-Ve evlenir evlenmez takılarımı alıp dükkanlarının borçlarına yatırdılar şimdide veremem ağzı yapıyor bana.Alabilir miyim?
-Her sorunumuzda evde beni günlerce yalnız başıma beş kuruşsuz bırakıp ailesinin yanına giderdi.Ve ailesiyle sürekli evliliğimizi idare etmeye çalışıp sorunlardan kaçan biriydi.Bu beni psikolojik olarak çok yıprattı.

-Alkolü aşırı derecede zaman zaman kullanıp beni çok zor durumda bıraktı.Birkaç kere tacize bile uğradım bulunduğu yerlerden onu toplarken..20 yaşındayım ve çok büyük çıkmazdayım.1.5 yıldır hayatımda sayılı güzel günler dışında hep kötü anılar bıraktı gitti..

Bunlar geçerli sebepler midir?Ve boşanma davasını açmıyor.Ailemde o açsın sen açma diyor ne yapacağımı bilmiyorum..

Kişiler ve Aile Hukuku kategorisinde (120 puan) sordu | 48

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Anlattıklarınız boşanmak için geçerli sebepler. Aşağıdaki numaradan bana ulaşın.
0505 800 04 60
(370k puan) cevapladı
5,997 soru
4,584 cevap
623 yorum
19,121 üye