Esnaf ve Sanatkarlar Kanunu'na göre 3 kişinin çalıştığı iş yerlerindeki çalışanlar işçi sayılmıyor neden?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
12 Ekim 2015 İş-Sosyal Güvenlik ve Sigortalar Hukuku kategorisinde ademkaya17 (120 puan) sordu
507 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Kanunu 2. maddesi'ne göre 3 kişinin çalıştığı iş yerleri İş Kanunu'na girmemektedir. Bunun nedeni nedir açıklayabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
13 Ekim 2015 Av. Serkan Güray (359,800 puan) cevapladı

bunu düzenleyen İş Kanunu ve kanunu düzenleyenler bu şekilde karar almışlar.

Av Serkan Güray

HUKUKEVİ - 0242 511 54 11-  0505 800 0460 

...